Kategoria: Trasa 115

 • Trasa 115: Tułowice, Brochów, Wiaczemin Polski, Gąbin, Dobrzyków, Koszelówka

  Trasy na motocyklTrasy na SAMOCHÓD Trasy na KAMPER Kliknij i przewiń pod mapkę

  (więcej…)
 • Dwór w Tułowicach, Tułowice 42c

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 3

  wyprawomaniak

  Dwór wzniesiono około 1800 r. Klasycystyczna rezydencja otoczona jest parkiem. W powozowni znajduje się cenna kolekcja pojazdów konnych. Niestety zwiedzanie nie jest możliwe dla indywidualnych turystów.

 • Bazylika pw. św. Rocha i św. Jana Chrzciciela, Brochów 85

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 12

  wyprawomaniak

  Kościół zbudowano w latach 1551-1561. Reprezentuje styl gotycko-renesansowy. Ma charakter obronny. Otacza go wysoki mur, do którego przylega XIX-wieczna dzwonnica.

  W środku jest dużo płyt epitafijnych i tablic pamiątkowych. Jedna z nich przypomina, że świątynia ta była miejscem chrztu Fryderyka Chopina.

 • Most na Bzurze im. gen. Tadeusza Kutrzeby i pomnik Bitwy nad Bzurą, Witkowice

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 4

  wyprawomaniak

  Most stoi w miejscu przeprawy przez rzekę polskich żołnierzy, biorących udział w bitwie nad Bzurą. Obok znajduje się pomnik poświęcony batalii. Upamiętniono tu również poległych podczas przeprawy oraz ppłk Łukasza Cieplińskiego, jednego z bohaterów tamtych wydarzeń.

 • Pałac w Sannikach, ul. Warszawska 142, Sanniki

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 14

  wyprawomaniak

  Pałac zbudowano około 1793 r. w stylu klasycystycznym. W XIX wieku został rozbudowany, stając się pierwszą na ziemiach polskich budowlą, stylizowaną na włoską willę. Pałac otacza zabytkowy park krajobrazowy.

  W 1828 r. wakacje spędzał tu Fryderyk Chopin. Obecnie działa tu centrum artystyczne jego imienia. Organizowane są tu różne wydarzenia kulturalne, funkcjonuje także dom pracy twórczej. Pałac i park można zwiedzać.

  Strona pałacu

 • Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego, Wiączemin Polski 25

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 33

  wyprawomaniak

  Skansen poświęcony jest osadnictwu olenderskiemu na Mazowszu w okresie od XVII do połowy XIX wieku. Można tu zobaczyć typowe dla niego zabudowania gospodarskie wraz z ich wyposażeniem. Ponadto znajdują się tu: dawny kościół ewangelicko-augsburski z cmentarzem oraz budynek dawnej szkoły.

  Strona skansenu

 • Stary Rynek, Gąbin

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 4

  wyprawomaniak

  Proponuję chwilę oddechu wśród zieleni, na gąbińskim Starym Rynku. W jego otoczeniu uwagę zwraca przede wszystkim ratusz. Zbudowano go w 1836 r. w stylu klasycystycznym.

 • Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, ul. Kościelna 2, Dobrzyków

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 2

  wyprawomaniak

  Kościół zbudowano w 1775 r. (zachowane są zakrystia i skarbiec z wcześniejszej świątyni). Ma wystrój późnorenesansowy i barokowy. Wewnątrz warto zwrócić uwagę m.in. na belkę tęczową z późnogotyckimi figurami świętych i ukrzyżowanym Chrystusem, późnogotycką ambonę oraz XVIII-wieczne stalle.

  W ołtarzu głównym znajduje się cudowny obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem z XVII wieku, na co dzień zasłaniany XIX-wiecznym wizerunkiem św. Anny Samotrzeciej.

 • Plaża, Matyldów

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 4

  wyprawomaniak

  Plaża znajduje się nad Jeziorem Zdworskim (jest to największe jezioro w województwie mazowieckim). Jest tu boisko do siatkówki plażowej, miejsce na ognisko, a także dwa pomosty. Podróżując kamperem warto zatrzymać się tu na nocleg.