Trasa 116: Gostynin, Łąck, Nowy Duninów, Kowal, Krzewent

Trasy na motocyklTrasy na samochódTrasy na kamperKliknij i przewiń pod mapkę

Kaplica pw. św. Jakuba, ul. Ostatnia (na terenie cmentarza), Gostynin

Nawiguj

Kościół zbudowano w latach 1883-1886 w stylu neogotyckim. Obecnie służy jako kaplica cmentarna. Pod kaplicą znajdują się prawdopodobnie pozostałości średniowiecznej świątyni, najstarszej w Gostyninie

Zamek Gostyniński, ul. Zamkowa 31, Gostynin

Nawiguj

Historia zamku sięga średniowiecza. Dziś w odrestaurowanym obiekcie działa hotel. Przylega on do niego dawny, XIX-wiecznego kościoła. Świątynia ta zawiera w swoich murach relikty dawnej warowni.

Strona zamku

Rynek, Gostynin

Nawiguj

Środek Rynku zajmuje niewielki skwer. W jego centralnym punkcie stoi pomnik Siemowita IV. Wśród okolicznej zabudowy uwagę zwraca ratusz, zbudowany w latach 1821-1824.

Państwowe Stado Ogierów, ul. Płocka 12, Łąck

Nawiguj

Stado powstało w 1923 r. jako jedno z pierwszych w II Rzeczpospolitej. Przede wszystkim jest to ośrodek hodowlany. Oprócz tego działa tu hotel dla koni oraz oferowane są różne atrakcje, związane z jazdą konną. Stado można także zwiedzać.

Zespół pałacowo-parkowy, ul. Pałacowa 4, Nowy Duninów

Nawiguj

Zespół składa się z trzech budynków, które otacza zabytkowy park. Neorenesansowy pałac główny zbudowano w XIX wieku. Obecnie jest w ruinie. Z XIX wieku pochodzi także neogotycki pałac zwany Zameczkiem. Najstarszy jest natomiast pałacyk myśliwski z końca XVIII wieku. Dwa ostatnie obiekty są zamieszkałe.

Port Nowy Duninów, ul. Aleja, Nowy Duninów

Nawiguj

Jest to port jachtowy nad Zalewem Włocławskim. Cumowanie w nim jest bezpłatne. Dostępne są prąd i woda, jest też betonowy slip. W pobliżu znajdują się punkty gastronomiczne i sklepy.

Ścieżka edukacyjna pn. „Dzilno”, Kowal

Nawiguj

Ścieżka prowadzi nad jezioro Dzilno. Można je podziwiać dzięki stojącej tu wieży widokowej. Nieopodal znajduje się także kładka, pozwalająca oglądać okoliczne mokradła.

Wieża widokowa, Krzewent 37

Nawiguj

Wieża pozwala na podziwianie okolicy. Wzrok przyciąga przede wszystkim Jezioro Rakutowskie. Jest także szczególnie polecana do obserwacji licznych gatunków ptaków.