Kategoria: Trasa 117

 • Trasa 117: Brześć Kujawski, Redecz Krukowy, Świesz, Radziejów, Pieranie

  Trasy na motocyklTrasy na SAMOCHÓD Trasy na KAMPER Kliknij i przewiń pod mapkę

  (więcej…)
 • Pałac w Falborzu, Falborz 42/2

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 4

  wyprawomaniak

  Pałac wzniesiono w XIX wieku. W latach 1912-1914 dokonano jego istotnej przebudowy. Budynek otacza park krajobrazowy. Pałac znajduje się w prywatnych rękach i nie jest udostępniony do zwiedzania.

 • Kościół pw. św. Michała Archanioła (ul. Hugona Kołłątaja) i mury miejskie, Brześć Kujawski

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 4

  wyprawomaniak

  Budowa kościoła rozpoczęła się w XIV wieku. Do 1864 r. była to świątynia klasztorna dominikanów. Po okresie wojen ze Szwecją w XVII wieku przebudowano ją w stylu barokowym. Ostatnia ważna przebudowa miała miejsce po pożarze w 1922 r. Wewnątrz warto zobaczyć manierystyczny obraz Matki Bożej Różańcowej, znajdujący się w ołtarzu głównym.

  W pobliżu świątyni można zobaczyć relikty średniowiecznych murów miejskich.

 • Plac Władysława Łokietka, Brześć Kujawski

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 5

  wyprawomaniak

  Na placu znajduje się niewielki skwer. Stoi tu pomnik Władysława Łokietka. Przy placu wznosi się średniowieczny kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

 • Zamek w Brześciu Kujawskim, ul. Dubois 10, Brześć Kujawski

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 1

  wyprawomaniak

  Zamek zbudowano w XIV wieku. Podczas potopu szwedzkiego został zniszczony. Rozebrano go około 1800 r. Na jego fundamentach powstał obecny budynek, który po 1918 r. przebudowano w stylu późnoklasycystycznym. W jego piwnicach i przyziemiu prawdopodobnie zachowały się relikty dawnej warowni.

 • Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego, Kujawskie Muzeum Oręża, Nauki i Techniki i Kujawskie Muzeum Kolei, Redecz Krukowy 8a

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 13

  wyprawomaniak

  Są to muzea typu skansenowego. Można w nich zobaczyć przede wszystkim liczne zabytki techniki, m.in.: maszyny rolnicze, pojazdy konne, maszyny i urządzenia produkcyjne, zabytkowe samochody, motocykle, lokomotywy, wagony, czy tramwaje. Wśród innych muzealiów warto zwrócić uwagę na militaria oraz pamiątki po zakładach rzemieślniczych.

  Strona muzeów

 • Dwór, Świesz 76

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 4

  wyprawomaniak

  Dwór pochodzi z XIX wieku. Otacza go park krajobrazowy. Rozciąga się stąd ładny widok na okolicę, przede wszystkim na Jezioro Świeskie.

 • Rynek, Radziejów

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 4

  wyprawomaniak

  Rynek zajmuje niewielki skwer. W jego centralnym punkcie stoi pomnik Chwały Oręża Polskiego. Nieopodal warto zobaczyć także zabytkowy kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

 • Kościół pw. św. Mikołaja Biskupa, Pieranie 36/1

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 4

  wyprawomaniak

  Jest to barokowy kościół, zbudowany w latach 1732-1736 bez użycia gwoździ. Jego wnętrze zdobi rokokowa polichromia, ukończona w 1854 r. Szczególną uwagę warto zwrócić na unikatowe wyobrażenie kapeli pierańskiej. W ołtarzu głównym znajduje się słynący łaskami, renesansowy obraz Matki Boskiej Pierańskiej. Kościół ten jest najważniejszym sanktuarium ziemi kujawskiej.