Kategoria: Trasa 122

 • Trasa 122: Oporów, Żychlin, Piątek, Głowno

  Trasy na motocyklTrasy na SAMOCHÓD Trasy na KAMPER Kliknij i przewiń pod mapkę

  (więcej…)
 • Zamek w Oporowie, Oporów 34

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 29

  Wyprawomaniak.pl zamek oporów

  Zamek wzniesiony dzięki arcybiskupowi Władysławowi Oporowskiemu w roku 1440. Został on przekształcony w muzeum w 1949 roku. Zwiedzając wnętrza późnogotyckiej posiadłości możemy podziwiać ekspozycje wnętrz dworskich, na którą składają się dzieła sztuki od XVI -XX wieku. Otoczony fosą zamek znajduje się w urokliwym parku w niedalekim sąsiedztwie neogotyckiego domku. Dziś domek pełni funkcję hotelu dla turystów. 

  Strona zamku

 • Plac 29 Listopada Żychlin

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 4

  wyprawomaniak żychlin rynek

  Miasto Żychlin jest od pierwszej połowy XX wieku nieprzerwanie jest kojarzone z branżą elektromaszynową. Fontanna chodnikowa znajdująca się na niewielkim rynku stanowi nowoczesny akcent pośród tradycyjnych, powojennych zabudowań. W centralnym punkcie jest wzniesiona wieża zegarowa.

 • Dwór z XIX wieku w Janowicach

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 3

  wyprawomaniak.pl Dwór z XIX wieku w Janowicach

  Dwór został wzniesiony na wzgórzu. Niestety dziś możemy zobaczyć ruiny tej posiadłości, lecz nadal to co pozostało może nam wiele powiedzieć o różnorodności architektonicznej tego obiektu.

 • Geometryczny Środek Polski Piątek, Rynek 99-120 Piątek

  Nawiguj

  wyprawomaniak.pl

  Zdjęcie 1 z 2

  Wyprawomaniak.pl piątek środek polski

  We wsi Piątek znajduje się umowny, geometryczny środek Polski. Na rynku znajduje się pomnik symbolizujący środek naszego kraju.

 • Zalew Mrożyczka Głowno, Swoboda 2, Głowno

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 4

  Wyprawomaniak.pl Plaża Głowno

  Jest to ponad 30-sto hektarowy zalew położony w centrum miasta. Na miejscu możemy skorzystać z szeregu atrakcji, które ma do zaoferowania dla nas to miejsce. Przystań ZHP umożliwia wypożyczanie sprzętu wodnego. Dla najmniejszych miłośników wypoczynku na świerzym powietrzu oprócz wodnych zabaw jest również kolorowy plac zabaw. Nie brakuje również miejsca do odpoczynku przy wspólnym grillowaniu. 

 • Plac wolności, Głowno

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 4

  Wyprawomaniak.pl rynek Głowno

  Ponad 100-letni dąb szypułkowy znajduje się w samym centrum miasta Głowno na Placu Wolności. Status pomnika przyrody posiada od 1990 roku. Dla miłośników sztuki ulicznej na jednej z kamienic znajduje się mural “Drzewo życia” Pauliny Nawrot.

 • Dworek Hrabiny Komorowskiej, Dworska 4, Głowno

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 1

  wyprawomaniak dworek komorowskich Głowno

  Dworek wzniesiono 1840 roku przez Wincentego Matuszewskiego. Po II wojnie światowej Hrabina musiała opuścić posiadłość. Dwór pełnił wiele funkcji, ale dziś znajduje się w nim siedziba Rady Miejskiej oraz Urząd Stanu Cywilnego. Jest ważnym miejscem dla wszystkich mieszkańców.

 • Pałacyk Jabłońskich Głowno, Łowiecka 74

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 2

  Wyprawomaniak.pl Dworek jabłońskich Głowno

  Jeśli jesteś fanem stylu eklektycznego to ten pałacyk z pewnością Cię zachwyci. Powstawał on w latach1905-1906. Obecnie mieści się tam placówka Środowiskowego Domu Samopomocy.