Kategoria: Trasa 125

 • Trasa 125: Krasiejów, Ozimek, Opole

  Trasy na motocyklTrasy na SAMOCHÓD Trasy na KAMPER Kliknij i przewiń pod mapkę

  Czytaj dalej

  PRZEJDŹ DO CAŁEJ TRASY

 • JuraPark Krasiejów, 1 Maja 10, Krasiejów

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 30

  Wyprawomaniak.pl Krasiejów Park

  To z pewnością miejsce dla dużych i małych pasjonatów dinozaurów. Wszystkie mezozoiczne gady i płazy są rozmieszczone wzdłuż 1.5 km ścieżki. Warto zaznaczyc, że wszystkie eksponaty są odwzorowane w skali 1:1. Jest to najwiekszy obiekt tego typu w Europie. Prehistoryczne oceanarium w technologi 3D wprowadzają nas w świat sprzed milionów lat.

  Strona parku

 • Żelazny Most Wiszący, Hutnicza 1/5, Ozimek

  Nawiguj

  wyprawomaniak.pl

  Zdjęcie 1 z 5

  Wyprawomaniak.pl ozimek most

  Jest to najstarszy żelazny wiszący most w Europie z 1827roku. Łączy dwa brzegi rzeki Mała Panew. Most ze względu na swoją wyjątkową architekturę przypomina scenografię filmową. Został również zauważony i otrzymał nagrodę Fotobrigde Award 2014.

 • Rynek- Ratusz w Opolu, Rynek 1A, Opole

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 12

  Wyprawomaniak.pl opole rynek

  Pasażując ulicami Opola nie sposób przejść obojętnie obok zabudowań Starego Miasta, które nie zmienia się od XIII wieku. Cały rynek jest urzymany w konwencjach pastelowych kolorów, dzięki czemu wydaje się bardzo delikatny i zapraszający do spędzenia czasu w jednej z kawiarenek. Wieża raruszowa ma 65 metrów i codziennie w południe możemy usłyszeć w tym miejscu hymn Opola. Nową atrakcją jest Aleja Gwiazd piosenkarzy, którzy występowali na opolskim Festiwalu Polskiej Piosenki.

 • Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7, Opole

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 30

  Wyprawomaniak.pl opole muzeum opolskie

  Muzeum działa od ponad 120 lat. Jest to placówka wielowydziałowa i ma kilka obiektów wystawienniczych. Główny budynek znajdziemy na Małym Rynku i tworzy go nowoczesny pawilon wystawowy wraz z barokowym gmachem pojezuickim.

  Strona muzeum

 • Kamienica Czynszowa, św. Wojciecha 9, Opole

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 26

  Wyprawomaniak.pl opole kamienica czynszowa

  Jest to jeden z obiektów należących do Muzeum Śląska Opolskiego. Po wejściu do kamienicy przenosimy się w czasie do lat 1890 – 1965. Zobaczymy tu przykłady wyposażenia domu z tamtego okresu.

  Strona Kamienicy

 • Wzgórze Uniwersyteckie, Plac Kopernika 45, Opole

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 9

  Wyprawomaniak.pl opole wzgórze uniwersyteckie

  W tym zielonym zakątku możemy spotkać rzeźby znanych ludzi, którzy są powiązani z Opolem autorstwa profesora rzeźby Mariana Molendy. To właśnie dzięki nim to miejsce jest ochoczo uczęszczane przez turystów. To miejsce nie tylko o historycznym znaczeniu, ale również kulturowym i edukacyjnym dla mieszkańców Opola.

 • Zamek Górny w Opolu, Osmańczyka 22, Opole

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 21

  Wyprawomaniak.pl opole zamek górny

  Zamek najprawdopodobniej został wybudowany w latach 1382–1387 przez Władysława Opolczyka. Mieści się on na Górze Wapiennej, czyli na najwyższym punkcie na mapie Opola. Niestety do dziś zachowała się tylko gotycka wieża zamkowa. Od 2018 r. jest udostępniony dla turystów.

  Strona zamku

 • Kościół pw. Świętej Trójcy w Opolu, Plac Wolności 2, Opole

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 8

  Wyprawomaniak.pl opole kosciół franciszkanów

  Przez mieszkańców Opola to miejsce jest zwane Kościołem Franciszkanów. Na opolskiej ziemi powstał w XIVwieku. Dzięki szczątką Piastów opolskich oraz zachowanego w dobrym stanie wczesnogotyckiego fresku z 1320 roku o miejsce jest bardzo cenionym zabytkiem na mapie Opola. Więc z pewnością jest to miejsce warte polecenia.

 • Muzeum Polskiej Piosenki, Piastowska 14A, Opole

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 6

  Wyprawomaniak.pl opole amfiteatr

  Tego miejsca chyba nie trzeb nikomu przedstawiać. Chyba każdy chodź raz w życiu słuchał i oglądał Festiwal Polskiej Piosenki odbywający się własnie tu w opolskim amfiteatrze, który może pomieścić aż 3655 osób. Dzięki temu amfiteatr jest wizytówką miasta od 1936 roku. W budynku przy amfiteatrze znajduje się Muzemum Polskiej Piosenki. Przedstawia nam od dzieje polskiej sceny muzycznej od lat 20 XX wieku.

  Strona muzeum

 • Wieża Piastowska, Piastowska 14, Opole

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 15

  wyprawomaniak Opole baszta

  Wieża była niegdyś częścią zamku Piastów, który niestety już nie zobaczymy. Leży ona w malowniczej części Opola na nadodrzańskiej wyspie Pasiece. Była oczywiście obiektem obronnym, ale również w czasie pokoju była wykorzystywana do celów mieszkaniowych. Jest to świetnie zachowany przykład wczesnogotyckiej architektury obronnej w Polsce. Cały budynek jest udostępniony do zwiedzania, a najciekawszą cześć znajdziemy na niższych piętrach, w których mieściły się lochy głodowe.

  Strona wieży

 • Most Groszowy, Wolfganga Amadeusza Mozarta 2, Opole

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 5

  Wyprawomaniak.pl Opole most groszowy

  Swoją nzawę zawdzięcza opłacie, którą ludność musiałą uiszczać chcąc przejść na drugą stronę mostu. Przez mieszkańców jest on zwany również zielonym mostem lub mostem zakochanych. To tutaj wiele osób wyznaje sobie miłość i przywiesza kłódkę na dowód swojego bezgranicznego uczucia. Secesyjny mostek i jego okolica zapraszają na spacer brzegiem kanału Młynówka.

 • Muzeum Wsi Opolskiej, Wrocławska 174, Opole

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 23

  Wyprawomaniak.pl Opole Mueum Wsi Opolskiej

  Kto lubi przenosić się w czasie ten musi odwiedzić skansen zrekonstruowanej zagrody z  XVIII-XX wieku. Znajdziemy tu domy, kościół, szkołę, karczmę, wiatraki a nawet kuźnię. Do niemal każdej chaty można wejść i zobaczyć co mieściło się w chatach, a również z czego ludzie korzystali w życiu codziennym. Jest to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi.

  Strona muzeum