Kategoria: Trasa 127

 • Trasa 127: Sulisław, Kopice, Lipno, Niemodlin, Tułowice, Chrzelice, Moszna

  Trasy na motocyklTrasy na SAMOCHÓD Trasy na KAMPER Kliknij i przewiń pod mapkę

  Czytaj dalej

  PRZEJDŹ DO CAŁEJ TRASY

 • Pałac Sulisław, Sulisław 24

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 14

  Wyprawomaniak.pl Pałac Sulisław

  Wszyscy fani stylu neogotyckiego będą zachwyceni tym pałacem. Pomysłodawcą i fundatorem jest Hans Karl Hrabia von Schaffgotsch. Wnętrze jest iście bajkowe. Jerzy Bar wykupił posiadłość wraz z folwarkiem, gdzie stworzył hotel 5* oraz Centrum Medycyny Ajurwedyjskiej i Jogi w Polsce. 

  Strona pałacu

 • Pałac w Kopicach, Kopice 47

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 14

  Wyprawomaniak.pl ruiny pałacu Schaffgotschów

  W 1783 roku został wybudowany Pałac w Kopicach. Z tym miejscem jest związana piękna miłosna historia niczym z romantycznego filmu. Hans Ulrich von Schaffgotsch w 1859 zakupił posiadłość dla swojej ukochanej żony i zmodernizował go na styl neogotycki z elementami neorenesansowymi. Dziś pałac możemy podziwiać jednynie z daleka ze względu na swój stan techniczny. Jednak nawet z zza fosy prezentuje się majestatycznie. Spacerując po parku możemy zobaczyć pozostałości po Świątyni Dumania, Kaplicy Grobowej, czy pruskiej Kolumnie Zwycięstwa. 

 • Ogród Dendrologiczny w Lipnie

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 10

  Wyprawomaniak.pl ogród dendrologiczny

  Arboretum Lipno to niesamowita propozycja na spędzenie wolnego czasu spacerując i podziwiając 200-letnie drzewa. To najstarszy ogród dendrologiczny w Polsce. Zajmuje powierzchnię ponad 4 ha.  Ogród został założony w 1783 roku przez Jana Nepomucena Karola Praschma. Późna wiosna to najlepszy okres w roku na odwiedzenie tego miejsca.

 • Rynek w Niemodlinie, Rynek 29,Niemodlin

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 8

  Wyprawomaniak.pl Nimodlin

  Kształt rynku jest dość niespotykany jak na polską architekturę. Pośród klimatycznych kamieniczek znajdziemy Kościół ł Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie znajdziemy XIX-wieczne organy oraz późnobarokowe ołtarze boczne.

 • Zamek Niemodlin, Rynek 55, Niemodlin

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 25

  Wyprawomaniak.pl zamek Niemodlin

  Zamek zbudowany ponad 700 lat temu przez rodzinę książęcą Bolesława I, aby bronić ziem opolskich. Zamek posiada bogatą historię, dzięki której jest jednym z najpotężniejszych zamków na terenie całej Polski. Jest przykładem renesansowej architektury. Chodź na przestrzeni wieków stale był modernizowany. Fani filmów Jana Jakuba Kolskiego mogą zobaczyć przestrzeń zamku wykorzystaną w komedii obyczajowej pt.”Jasminum”.

  Strona zamku

 • Pałac w Tułowicach, Zakmowa 1, Tułowice

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 11

  Wyprawomaniak.pl Tułowice zespół pałacowo-parkowy

  Jest to neorenesansowy pałac z z XVIII i XIXwieku Fryderyka Franckenberga- czynnego działacza opozycjonistów Hitlera. Jednak w latach 30stych, jego część mająteku została zabrana przez rząd. Mieścił się tu ośrodek szkoleniowy, internat, szpital. Obcnie powrócił do swojej dawnej funkcji i znajduje się tu internat Technikum Leśnego. Piękny i zadbany park przypałacowy zaprasza wszystkich na spacer.

 • Ruiny zamku Chrzelice, Chrzelice

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 7

  Wyprawomaniak.pl zamek Chrzelice

  Na przełomie XII i XIII wieku zamek zbudowali Joannici. Zamek przejęli opolscy Piaści aż do roku 1532. Zamek przechodził z rąk do rąk niszczejąc w skutek wielu bitew. Po II Wojnie Światowej mieściło się tam przedszkole, świetlica wiejska oraz prywatne mieszkania. Obecnie jest to obiekt w stanie ruiny.

 • Zamek Moszna, Zamkowa 1, Moszna

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 30

  Wyprawomaniak.pl Zamek Moszna

  Ten zamek przypadnie do gustu każdej księżniczce i nie tylko. Budowlę wzniesiono w połowie XVIII wieku. Barokowa architektura zamku z wpływami neogotyckimi jak również neorenesansowymi zachwyca każdego. Znakiem szczególnym jest 99 wieżyczek i 365 komnat i pomieszczeń. Wkoło zamku roztacza się piękny park i ogród, w trórym rosną rzadko spotykane rododendrony. Dziś zamek jest otwarty dla turystów przez cały rok.

  Strona zamku