Kategoria: Trasa 128

 • Trasa 128: Gorzanów, Kłodzko

  Trasy na motocyklTrasy na SAMOCHÓD Trasy na KAMPER Kliknij i przewiń pod mapkę

  Czytaj dalej

  PRZEJDŹ DO CAŁEJ TRASY

 • Pałac w Gorzanowie, Podzamcze, Gorzanów

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 22

  Wyprawomaniak.pl Pałac w Gorzanowie

  Jest to najstarszaw budowla tego typu w mieście i jendna z największych na Dolnym Śląsku. Najprawdopodobniej była ona wzniesiona w celach obronnych w połowie XVI wieku przez rodzinę von Ratschin. Nadal modernizowany pawilon ogrodowy znajdujący się w parku przy pałacu zachwyci niejednego turystę.

  Strona pałacu

 • MiniEuroland, Noworudzka 11, Kłodzko

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 9

  Wyprawomaniak.pl miniuroland

  Park miniatur to aż dwa hektary przestrzeni, na której znajdziemy 40 makiet budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze świata. Jest to punkt obowiązkowy na mapie dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Makiety to małe dzieła sztuki wykonane ręcznie przez artystów. Turyści mogą wejść do pracowni modelarskiej i sami przekonać się na czym tak naprawdę polega praca modelarza czy rzeźbiarza.

  Strona minieurolandu

 • Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku, Czeska, Kłodzko

  Nawiguj

  IMG20230121100037

  Zdjęcie 1 z 16

  Trasa ma dłogość 600 metrów. Powstanie tych podziemnych korytarzy zawdzięczamy mieszkańcom Kłodzka, którzy zniechęceni pożarami, które trawiły ich domy i często mały metraż zmusił ich do kopania podziemnych tuneli. Mogli tam przechowywać żywność przez cały rok dzięki stałej niskiej temperaturze. Tunele pełniły oczywiście funkcję schronu podczas wojny.

  Strona trasy

 • Kolegiata pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, plac Kościelny 9, Kłodzko

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 7

  Wyprawomaniak.pl kłodzko kolegiata

  Jeśli są tutaj fani twórczości powstającej w dojrzałym baroku to jest to zapewne miejsce, które Was zachwyci. Jest to najbardziej okazały przykład architektury późnego gotyku na Ziemi Kłodzkiej. Wystrój wnętrza kościoła należy do najwybitniejszych artystów, co z resztą widzimy zaraz po wejściu do środka. Przykościelna brama z 1703 roku prowadzi nas również do wejścia na cmentarz.

 • Rynek w Kłodzku, plac Bolesława Chrobrego, Kłodzko

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 12

  Wyprawomaniak.pl kłodzko rynek

  Integralną część rynku stanowi ratusz, który niegdyś pełnił funkcję handlowe. Pierwszy ratusz prawdopodobnie powstał w 1324. Niestety nad obiektem wisiało fatum i pożar strawił go aż trzy razy. Obecny wygląd neorenesansowy zawdzięczamy Ewaldowi Bergerowi. Na rynku znajduje się też fontana z przełomu XVII i XVIII w oraz stoi wotywna figura Najświętszej Marii Panny.

 • Most nad Młynówką, Stwosza 5, Kłodzko

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 9

  Wyprawomaniak.pl Kłodzko Most

  Kamienny gotycki most nad Młynówką zwany jest Mostem św. Jana, a także potocznie Mostem Wita Stwosza. Początki budowy przypadają na 2. połowę XIII wieku. Dzięki czemu jest jendą z najstarszych tego typu budowli w okolicy. Most stanowi bramę do Srrego Miasta. 6 kamiennych rzeźb stojących na filarach mostu czyni go małym dziełem sztuki.

 • Twierdza Kłodzko, Grodzisko 1, Kłodzko

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 30

  Wyprawomaniak.pl kłodzko twierdza

  Jest to bardzo okazały kompleks fortyfikacji Dolnego Śląska. Z Twierdzy Głównej (369 m n.p.m) rozciąga się panorama na miasto i góry. Jest przykładem nowożytniej archotektury militarnej, która wciąż zaskakuje nas swoimi historiami. O jej unuikalności świadczy system korytarzy kontrminerskich. W II połowie XIX wieku twierdza utraciła swoje obronne właściwości i przekształcająć się w magazyny oraz więzienie.

  Strona Twierdzy

 • Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Łukasiewicza 4, Kłodzko

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 30

  Wyprawomaniak.pl kłodzko muzeum

  Muzeum mieści się w barokowym budynku dawnego konwiktu. Jest otwarte dla turystów od 1963 roku. Na parterze znajdziemy bogato wyposażoną bibliotekę muzealną. Oczywiście oprócz sali barokowej i koncertowej dla zwiedzających są udostępnione podziemia, w których możemy sobie wyobraźić jak mieszkali dawni mieszkańcy Kłodzka.

  Strona muzeum