Kategoria: Trasa 132

 • Trasa 132: Lipnica Murowana, Tropsztyn, Czchów, Melsztyn, Brzesko

  Trasy na motocyklTrasy na SAMOCHÓD Trasy na KAMPER Kliknij i przewiń pod mapkę

  Czytaj dalej

  PRZEJDŹ DO CAŁEJ TRASY

 • Kościół pw. św. Leonarda, Chociszew 46, Chociszew

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 10

  Wyprawomaniak.pl kościół leonarda

  Modrzewiowy kościół w Lipnicy Dolnej urzeka wiernych swoją delikatnością i kształtem. Od 2003 roku widnieje na Liście UNESCO. Powstał 1141 roku, a w jego wnętrzu znajdziemy polichromię z różnych okresów oraz unikalny feretron procesyjny z płaskorzeźbą Trójcy Świętej oraz pozytyw szkatulny. Tuż obok znajdziemy Kościół św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej.

 • Kamienie Brodzińskiego w Lipnicy Górnej

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 7

  Wyprawomaniak.pl Kamienie Brodzińskiego

  Na terenie Lipnicko-Wiśnickiego Parku Krajobrazowego napotykamy się na rezerwat przyrody nieożywionej „Kamienie Brodzińskiego”. Jest to formacja skalna z piaskowca istebniańskiego w różnych formach, które zawdzięczamy naturalnemu procesowi wietrzenia. Trasa mało wymagająca więc zachęcamy całe rodziny na małą wycieczkę po nierównościach terenu.

 • Ruiny zamku Jana Amora Tarnowskiego w Rożnowie, Rożnów

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 9

  Wyprawomaniak.pl ruiny Jana Amora

  To właśnie w zamku Górnym mieszkał najsłynniejszy średniowieczny rycerz z Europy, czyli Zawisza Czarny z Garbowa w 1426 roku. Zamek wzniesiono w I połowie XIV wieku w stylu gotyckim. Od momentu, kiedy zamek opuścił Jan Amor Taranowski obiekt zaczął popadać w ruinę i niestety do dziś się to nie zmieniło.

 • Zamek Tropsztyn, Wytrzyszczka

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 6

  Wyprawomaniak.pl zamek zalew Tropsztym

  Zamek został zbudowany na srtomym wzgórzu przy rzece Dunajec. Dokładnie nie znamy daty powstania, ale możliwe, że początki pierwszych fundamentów sięgają XIII wieku. Podczas I Wojny Światowej zamek został poważnie uszkodzony jednak dziś jest zrekonstruowany i w pełni oddaje charakter warownej budowli.

 • Zamek w Czchowie, Czchów

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 17

  Wyprawomaniak.pl Baszta czchów

  Na zielonym wzgórzu nad Dunajcem w XIII wieku wzniesiono zamek w Czchowie, ale wieżę dobudowano za czasów panowania króla Wacława II. W średniowieczu zamek działał prężnie, lecz w 1646 roku został zniszczony. Przez wieki ruinami nikt się nie interesował jednak dziś zrekonstruowana częsć zamku przyciąga dziś wielu turystów.

 • Ruiny zamku w Melsztynie, Melsztyn

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 12

  Wyprawomaniak.pl ruiny zamku melsztyn

  Budowa zamku rozpoczęła się w 1347 roku. Był on rezydencją rycerską rodu Melsztyńskich. W 1511 roku posiadłość zostaje oddana w ręce Jordanów. W XVI wieku najstarsza cząść zamku zostaje przebudowana na styl renesansowy. Niestety w 1770 roku budynek zostaje spalony przez Rosjan. Dopiero w 1879-85 roku zostały przeprowadzone prace naprawcze i rekonstrukcyjne całego obiektu. Gmina Zakliczyn chce odbudować zamek, który jest owiany wieloma legendami.

 • Rynek Brzesko, Plac Świętego Jakuba 1, Brzesko

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 9

  Wyprawomaniak.pl Brzesko rynek

  Spacerując po brzeskim rynku możemy wstąpić do gotyckiego kościoła pw. Św. Jakuba. XVIII wieczna figura Św. Floriana ozdabia plac, na którym również znajduje się nowo wybudowana fontanna. Cały plac otaczają kolotowe zabudowania.

 • Browar Okocim, Browarna 14, Brzesko

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 30

  Wyprawomaniak.pl Brzesko Browar okocim

  Jest to jedna z nielicznych atrakcji, która jest “dozwolona od lat osiemnastu”. Historia tego browaru sięga 1845 roku. Został on założony przez Jana Ewangelistę Goetza. Hasło promujące markę “najlepsze z najlepszego” powstało już na początku działania instytucji i jest rozpoznawane w całej Polsce. Od 2016 roku działa stoważyszenie, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat historii tego miejsca.

 • Pałac Goetz, Barona Jana Gotza 6, Brzesko

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 21

  Wyprawomaniak.pl Brzesko pałac Goetzów

  Jest to niewątpliwie jedno z najbardziej czarujących architektonicznie miejsc w Polsce. Jego wnętrza zacgwycają swoim arystokratycznym wdziękiem i historią ukrytą w jego murach. Pałac został wzniesiony w 1898 roku. Malowniczy ogród otacza całą rezydencję, gdzie możemy podziwiać aż 11 pomników przyrody. Oczywiście w całym kompleksie nie może zabraknąć kaplicy, która dzięki wielkim witrażom tworzy atmosferę kontemplacji i wyciszenia.