Kategoria: Trasa 134

 • Trasa 134: Gryfino, Nowe Czarnowo, Widuchowa, Bielinek

  Trasy na motocyklTrasy na SAMOCHÓD Trasy na KAMPER Kliknij i przewiń pod mapkę

  Czytaj dalej

  PRZEJDŹ DO CAŁEJ TRASY

 • Brama Bańska, Bolesława Chrobrego, Gryfino

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 3

  Wyprawomaniak.pl Gryfino brama bańska

  Nazywano ją również basztą i została wzniesiona około 1300 roku. Brama kamienno-ceglana ma 13 metrów wysokości. Jest to jedyna zachowana do czasów współczesnych gotycka brama w Gryfinie. Podczas rosyjskiej inwazji spłonęły wszystkie przylegające do bramy zabudowania.

 • Pałacyk pod Lwami, Bolesława Chrobrego 48, Gryfino

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 9

  Wyprawomaniak.pl pałac pod lwami

  Żeby dostać się do pałacu musimy przejśc przez cisową alejkę, a tuż przy wjeździe witają nas dwa lwy umieszczone w bramie wjazdowej. Pałac wybudowano pod koniec XIX wieku. Po wojnie pałacyk był siedzibą wielu stowarzyszeń. Od 1958 roku budynek został przeznaczony oświacie. Dziś jest siedzibą Gryfińskiego Domu Kultury.

 • Górka Miłości, Elizy Orzeszkowej 1, Gryfino

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 4

  Wyprawomaniak.pl Gryfino górka miłości

  Część wniesienia była nazywana kiedyś Wzgórzem Szubieniczym. To właśnie do tego miejsca nawiązuje najbardziej znana gryfińska legenda. Obecnie teren jest bardzo dobrze zagodpodarowany i sprzyja romantycznym spacerom o wschodzie słońca.

 • Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, Kościelna 31, Gryfino

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 6

  Wyprawomaniak.pl

  Kościół powstał najprawdopodobniej w drugiej połowie XIII wieku. Architektonicznie prezentuje styl wczesnogotycki. Ołtaż św. Mikołaja został ufundowany przez przez małżeństwo Henryka i Rikmodę von Hagen w 1323 roku. Po II wojnie światowej wnętrze kościoła ozdobiły polichromie berlińskiego malarza Hansa Seligera. Najstarszą i najznamienitsza ozdobą kościoła jest renesansowa ambona z 1605 roku wyrzeźniona w piaskowcu.

 • Port rzeczny w Gryfinie, Energetyków 5, Gryfino

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 9

  Wyprawomaniak.pl Gryfino promenada

  Gryfino może pochwalić się zmodernizowanym nabrzeżem przy Odrze. To miejsce dla wszystkich tych, którzy chcą zmienić chodź na chwilę środek komunikacji i wypłynąć. Może nie parostatkiem, ale napewno w piękny rejs. Znajduje się tutaj nabrzeże pasażerskie oraz jachtowe.

 • Krzywy Las, Przemysłowa 25, Gryfino

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 4

  Wyprawomaniak.pl

  To jeden z tych lasów, do których się wchodzi i myśli” Jak to możliwe?” To miejsce przyciąga swoją oryginalnością i magiczną aurą. Idealne miejsce na spacer z całą rodziną oraz na sesje zdjęciowe. Mowa tu o ponad 50 zdeformowanych sosnach posadzonych około 1934 roku. Jednak ich kształt nie jest naturalnym procesem. Zostały one mechanicznie uszkodzone i dzięki temu dziś są zakrzywione do około 90 stopni.

  https://krzywylas.pl/

 • Taras widokowy w Widuchowej, Zielona 18, Widuchowa

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 4

  Wyprawomaniak.pl trasa widokowy w widuchowej

  Województwo zachodniopomorskie zachwyca nas cały czas. Nowe miejsce na mapie to punkt widokowy na Słowiańskiej Górze. Roztacza się stamtąd widok na Dolinę Dolnej Odry. Taras to dwa poziomy: niższey z ławeczkami i wyższy, z którego możemy już swobodnie podziwiać całą okolicę. Dojaz do punktu jest dobrze oznaczony.

 • Rezerwat przyrody Bielinek, Bielinek

  Nawiguj

  Wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 8

  Wyprawomaniak.pl Bielinek rezerwat

  To miejsce dobrze zaplanować jako ostatni punkt dnia, ponieważ możemy uchwycić tutaj piękne zachody słońca. Rezerwat został utworzony w 1957 roku. Jest to unikalne miejsce w Polsce, ponieważ tutaj możemy podziwiać naturalne skupisko dębu omszonego. Punkt widokowy nad Wąwozem Storczykowym to nasz cel.