Muzeum Marii Konopnickiej, Bronów 6, Bronów

Przez 10 lat mieszkała tutaj słynna polska poetka. Muzeum zgromadziło pamiątki po pisarce oraz odwzorowało dawny styl jaki panował w dworku. Nie jest to jednak oryginalny dom. W 1902 r. nowy właściciel postanowił zburzyć drewnianą zabudowę i postawić solidniejszy, murowany dom. Dziś znajduje się tutaj Izba Pamięci Marii Konopnickiej oraz Izba Zbiorów Oświatowych.
Zoo Borysew, Borysew 25, Poddębice

Niewątpliwie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w okolicy. Zoo działa od 2008 r. Białe tygrysy bengalskie czy białe lwy, które cieszą się dużą popularnością wśród odwiedzających to tylko jedne z wielu egzotycznych zwierząt, które możemy oglądać na terenie ogrodu zoologicznego. Zobaczenie na własne oczy zwierząt, których populacja liczy kilka sztuk w Europie jest nie lada gratką. Znajdziemy tu również utworzoną wyspę, na której mieszka ptactwo wodne, żółwie oraz ulubieniec publiczności- foka Dawid.
Jeziorsko Popów

Zbiornik zaporowy na Warcie powstał w 1986 r. Można tutaj wędkować, pływać czy uprawiać sporty wodne. W południowej części znajduje się rezerwat ornitologiczny, który przyciąga wielu entuzjastów ptaków. Wokół zalewu jest wiele miejsc, do których możemy dojechać kamperem i korzystać z uroków tego miejsca.
Wieża widokowa, Glinno 5, Glinno
Muzeum Miasta i rzeki Warty, ul. 20 Stycznia 26, Warta
Rynek w Warcie, Rynek im. Władysława Stanisława Reymonta 1, Warta

Na rynku znajduje się rzeźba słynnego polskiego rekordzisty- Stanisława Skarżyńskiego. Człowieka, który w 1933 r. pobił rekord długości lotu (ponad 20 h), pokonując samolotem RWD-5bis Oceanem Atlantyckim. Plac otoczony jest zielenią oraz kolorowymi kamieniczkami. Znajduje się tu również Urząd Miasta.
Klasztor Ojców Bernardynów, ul. Klasztorna 9, Warta

Pierwotnie klasztor był budowany w stylu gotyckim, jednak w późniejszym okresie przeszedł modernizację, która zmieniła jego styl na barokowy. Odnajdziemy w nim również elementy późnego renesansu. Początki powstania klasztoru sięgają XV wieku. Jest jednym z nielicznych obiektów sakralnych, które nie zostały zniszczone i okradzione podczas II wojny światowej. Freski w kaplicy św. Anny olśniewają swoimi rokokowymi zdobieniami.
Rynek w Sieradzu

Sieradz należy do najstarszych miast w Polsce i charakteryzuje go średniowieczny układ urbanistyczny. Kamienice, które znajdziemy na rynku pochodzą z XIX wieku. Pompa wodna wraz z okalającą ją fontanną jest usytuowana w miejscu, w którym znajdował się ratusz, który spłonął w 1794 r. Jednak największą popularnością cieszy się rzeźba Antoniego Cierplikowskiego, czyli światowej sławy fryzjera XX wieku. Dbał o włosy największych gwiazd Hollywood m.in. Grety Garbo, Poli Negri, żony prezydenta USA- Eleonory Roosevelt czy królowej Elżbiety II.
Muzeum Okręgowe w Sieradzu, ul. Dominikańska 2, Sieradz

Instytucja działa od 23 listopada 1937 r. i znajduje się w najstarszym bloku w Sieradzu, który pochodzi z przełomu XVI i XVII wieku. W muzeum można obejrzeć stałe wystawy, które obrazują najstarsze dzieje w oparciu o paleontologię i archeologię, rozwój gospodarczy i kulturowy miasta. Kolekcja obrazów Zygmunta Andrychiewicza przedstawia codzienność sieradzkiej wsi.
Dawna Synagoga, ul. Wodna 7, Sieradz
Bazylika Mniejsza, ul. Kolegiacka 11, Sieradz
Sieradzki Park Etnograficzny. Oddział Muzeum Okręgowego, ul. Grodzka 1, Sieradz

Sieradz skansen, sieradzki park etnograficzny
Jeśli lubicie podróże w czasie, to właśnie znaleźliście takie miejsce. Znajdziemy tutaj odwzorowaną wiejską architekturę z XIX oraz XX wieku. Skansen powstał dzięki Zofii Neymanowej w latach 70. XX wieku. Możemy zobaczyć jak wyglądał piec chlebowy z 1955 r. czy Dom Tkacza z XIX wieku. Zagroda Szczepana Muchy ucieszy oko fanów sztuki, ponieważ w środku zabudowania zgromadzone są jego prace. Roślinność otaczająca zabudowania jest utrzyma w klimacie z tamtej epoki.