Trasa 15: Kamień Pomorski, Dziwnów, Międzyzdroje

Trasy na motocyklTrasy na samochódTrasy na kamperKliknij i przewiń pod mapkę

Muzeum Kamieni, ul. Słowackiego 1, Kamień Pomorski

Nawiguj

Muzeum mieści się w XIV-wiecznej Baszcie Wolińskiej. Zobaczymy tu różne okazy skał, minerałów, skamieniałości oraz meteorytów. Ciekawym eksponatem jest skamieniałe gniazdo jaj hadrozaura. Uwagę zwracają też duże geody ametystów. W muzeum można obejrzeć interesujący film o życiu dinozaurów. W Baszcie Wolińskiej znajduje się również taras widokowy.

Strona muzeum

Most zwodzony, Dziwnów

Nawiguj

Most znajduje się nad cieśniną Dziwną. Łączy wyspę Wolin ze stałym lądem. Powstał w 1956 r. W latach 80. zdecydowano o jego gruntownej przebudowie, która zakończyła się w 1993 r.

Ciekawostka: na cieśninie Dziwnej często można obserwować zjawisko cofki wiatrowej, w wyniku której woda z Zatoki Pomorskiej wlewa się do Zalewu Szczecińskiego.

Park Miniatur i Kolejek, ul. Marynarki Wojennej 15, Dziwnów

Nawiguj

W parku można obejrzeć miniaturowe repliki różnych budowli. Atrakcją jest możliwość zobaczenia w jednym miejscu latarni morskich, znajdujących się na polskim wybrzeżu. Kursuje między nimi ciuchcia, którą możecie się przejechać.

Czeka tu również na Was największa w Polsce makieta kolejowa: mosty, tunele, dworce i ponad tysiąc (!) metrów torów, po których cały czas jeżdżą starannie wykonane modele pociągów.

Najmłodszych z pewnością ucieszy możliwość zobaczenia na torach bohaterów serialu “Tomek i Przyjaciele”.

Bardzo lubię to miejsce, a byłem tu już trzy razy. Was również zachęcam do takich odwiedzin, szczególnie jeśli podróżujecie z dziećmi.

Strona parku

Wzgórze Gosań

Nawiguj

Wzgórze Gosań znajduje się w Wolińskim Parku Narodowym. Jego wysokość to 93 metry n.p.m. Z racji położenia bezpośrednio nad morzem jest doskonałym punktem widokowym. Na szczycie znajdują się pozostałości zabudowań wojskowych z przełomu lat 40. i 50. XX wieku: wieża obserwacyjna (nieczynna) oraz schrony.

Samochód zostawiamy na parkingu, z którego czeka nas krótki spacer.

Zagroda Pokazowa Żubrów, Międzyzdroje

Nawiguj

Samochód zostawiłem na parkingu Kwasowo. Do zagrody prowadzi stąd szlak turystyczny. Szlakowskaz precyzyjnie informuje o odległości – 1600 metrów. Pół godziny spaceru, po którym mogłem oddać się podziwianiu majestatycznych żubrów. Na wybiegu o powierzchni 20-stu hektarów przebywa aktualnie osiem osobników. Można tu oglądać także inne zwierzęta: dzika, bieliki, jelenie oraz sarnę.

Strona zagrody

Międzyzdroje

Nawiguj

Krótki spacer po Międzyzdrojach proponuję rozpocząć od słynnej alei Gwiazd. Zobaczymy tu odciski dłoni znanych osobistości ze świata kultury. Stąd podążamy promenadą Gwiazd w kierunku molo. Po drodze mijamy rzeźby przedstawiające znanych artystów, m.in.: Jana Machulskiego, czy Krzysztofa Kolbergera. Na końcu molo znajduje się przystań pasażerska, z której można popłynąć m.in. do Świnoujścia.

Gabinet Figur Woskowych, ul. Bohaterów Warszawy 19, Międzyzdroje

Nawiguj

Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Aktualnie znajduje się w nim 110 figur. Można tutaj “spotkać” znane osoby ze świata polityki, kultury i sportu. Stanąć oko w oko z Osamą bin Ladenem, lub dać się sfotografować z Marilyn Monroe. Dzieci z pewnością ucieszą się na widok Shreka i innych postaci z kreskówek.

Strona muzeum

Oceanarium Międzyzdroje, ul. Bohaterów Warszawy 16B, Międzyzdroje

Nawiguj

Podwodny świat nie jest dostępny dla każdego. Tymczasem pełen jest ciekawych stworzeń. Dzięki oceanarium możecie odkryć jego tajemnice.

Z pewnością atrakcją tego miejsca jest 16-metrowy półtunel dzięki któremu poczujecie się jak nurkowie. Inną ciekawostką jest touch pool, gdzie możecie dotknąć żywych ryb.

W oceanarium zobaczycie mnóstwo okazów. Są tu m.in.: rekiny, piranie, mureny, kolorowe ryby raf koralowych, a także ryby słodkowodne.

Strona oceanarium