Trasa 194: Kasepää, Kolkja, Alatskivi, Kalevipoja, Tiheda, Mustvee, Jõhvi

Trasy na motocyklTrasy na samochódTrasy na kamperKliknij i przewiń pod mapkę

ambulARToorium, Kasepää, 60302 Tartu County, Estonia

Nawiguj

W budynku, który był szkołą, sklepem, szwalnią od 16 lat działa miejsce nietypowe i powiązane ze sztuką. Tutaj łączy się muzyka, teatr, kino i fotografia, aby mogło powstać coś wspaniałego. Placówka w swojej stałej ekspozycji udostępnia kadry z życia rosyjskich staroobrzędowców w Peipsi. Organizowane są tutaj warsztaty fotograficzne.

Strona ambulatorium

Kolkja museum of Old Believers, Ranna 12, Kolkja, 60306 Tartu maakond, Estonia

Nawiguj

Muzeum Rosyjskich Staroobrzędowców w Kolkji zaprasza wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się jak oni dotarli do Estonii i po co. Poznamy tutaj ich zwyczaje oraz zobaczymy elementy wyposażenia domu z tamtych czasów. Obok placówki jest wieża widokowa z panoramą na jezioro Peipsi.

Zamek Alatskivi, Lossi 6, Alatskivi, 60201 Tartu maakond, Estonia

Nawiguj

Neogotycki zamek powstał w drugiej połowie XIX wieku i jest uważany za jeden z najbardziej okazałych w Estonii. Odwiedzając to miejsce mamy okazję poznać dzieje tej rezydencji oraz ich właścicieli Arveda Georga von Nolckena. W odrestaurowanych podziemiach znajdują się figury woskowe służby dworskiej oraz wystawa fotograficzna przedstawiająca rezydencje Starego Powiatu Tartum. Ostatnia wystawa ukazuje biografię Eduarda Tubina.

Strona zamku

Kalevipoja Koda / Muuseum, Kalevipoja, Kääpa, 49323 Jõgeva maakond, Estonia

Nawiguj

Muzeum przeszło rewitalizację dzięki czemu zyskało wiele innowacyjnych instalacji. Nie trzeba być fanem estońskiej literatury, aby dać się wciągnąć w poznanie ich narodowego eposu “Kalevipoeg” autorstwa Friedricha Reinholda Kreutzwalda. Dzięki nowej technologii możemy wcielić się w głównego bohatera. Można również posłuchać fragmentów powieści oraz zobaczyć tłumaczenia tej książki na wiele w innych językach. Obok znajdziemy Park Przygód inspirowany wydarzeniami z książki.

Strona muzeum

Peipsimaa Muuseum, Sõpruse 86, Tiheda, 49508 Jõgeva maakond, Estonia

Nawiguj

Muzeum gromadzi rzeczy, które mogą nam przybliżyć historię, kulturę oraz dziedzictwo Hrabstwa Peipsi. Możecie stać się uczestnikami ceremonii picia herbaty Ivana Chaia. Duża część ekspozycji jest poświęcona Pimenowi Sofronowi, który był miejscowym artystą.

Strona muzeum

Skulptuur “Neptun”, Pihkva 2, Mustvee, 49604 Jõgeva maakond, Estonia

Nawiguj

Jezioro Peipsi jest ważnym miejscem dla mieszkańców ze względu na jego walory turystyczne. Można tu żeglować, pływać odpoczywać na piaszczystych plażach. Jeśli chcecie odwiedzić to miejsce zimą to z pewnością zobaczycie wielu wędkarzy łowiących ryby metodą podlodową. Miasto Mustvee zamieszkuje w większości ludność pochodzenia rosyjskiego.

Cerkiew św. Mikołaja w Mustvee, Mustvee kalmistu, Tartu 14, Mustvee, 49604 Jõgeva maakond, Estonia

Nawiguj

Prawosławna cerkiew św. Mikołaja Mustvee została wzniesiona w 1864 roku. Od 1840 do 1957 roku działała tutaj parafia samoobrzędowców. We wnętrzu znajduje się dwupoziomowy, pozłacany ikonostas. Do parafii należą trzy szkoły.

Strona cerkwi

Estonian Evangelical Lutheran Church Of Jõhvi, Rakvere 6, Jõhvi, 41532 Ida-Viru maakond, Estonia

Nawiguj

Estoński Kościół Ewangelicko-Luterański jest największyą jednonawową świątynią w Estonii. Powstała w XIV wieku. Dwa wieki później zaczęto ją przebudowywać dzięki czemu zyskała wieżę zachodnią wraz z prochownią. Niestety kościół był niszczony kilka razy podczas działań wojennych lub w pożarach. Przez to, że był remontowany w różnych okresach kościół posiada cechy barokowe oraz neogotyckie

Iisaku vaatetorn, Iisaku, 41101 Ida-Viru County, Estonia

Nawiguj

Na najwyższym szczycie w okolicy wzniesiono 28 metrową wieżę widokową. Z jej szczytu można ujrzeć klasztor Kuremäe i Jezioro Peipsi. Dla osób, które lubią być bardziej aktywne utworzono ścieżki rowerowe oraz piesze. Zimą można również jeździć na nartach. Znajdziemy tutaj wyznaczone miejsce na piknik z zadaszeniem.