Trasa 195: Narwa, Virumaa

Trasy na motocyklTrasy na SAMOCHÓDTrasy na KAMPERKliknij i przewiń pod mapkę

Sobór Zmartwychwstania Pańskiego w Narwie, Bastrakovi 4, Narva, Estonia

Nawiguj

Cerkiew była budowana z myślą o robotnikach Krenholmu w drugiej połowie XIX wieku. Była jednym z nielicznych budynków, które przetrwały II wojnę światową. Zamontowano tutaj aż osiem dzwonów, gdzie najcięższy ma ponad 2 tony. We wnętrzu znajduje się trójpoziomowy ikonostas z dębu i lipy. Warto zatrzymać się i obejrzeć słynne “Ukrzyżowanie” E. Thiele.

Zamek w Narwie, Peterburi mnt 2, Narva, Estonia

Nawiguj

Zamek należy do grupy najlepiej zachowanych tego typu warowni w Estonii. Powstał na początku XIV wieku i był własnością Zakonu Kawalerów Mieczowych. Został poważnie uszkodzony podczas II wojny światowej. Jednak w późniejszych latach przeszedł gruntowną renowację. Dziś dla turystów jest udostępniony zamek wraz z muzeum, w którym przedstawiono wystawy o dziejach Narwy. Z wieży Hermanna rozpościera się szeroki widok na okolicę. Warto tutaj zajrzeć w sezonie letnim, ponieważ jest to miejsce, gdzie odbywają się liczne imprezy plenerowe.

Strona zamku

Promenada Narwa, Linnuse, Narva, Estonia

Nawiguj

Około kilometrowa promenada nad rzeką Narwą jest idealnym miejscem na spacer z widokiem na najważniejsze punkty w mieście. Wędrując warto zwrócić uwagę na rzeźby lwów usytuowane na “Tarasie Szwedzkim”. Znajdziemy tutaj również zewnętrzną siłownię, scenę plenerową, fontannę, zegar słoneczny oraz kawiarnie.

Narva Town Hall, Raekoja plats 1, Narva, Estonia

Nawiguj

Ratusz powstał w XVII wieku z projektu G. Teuffela i widać w nim inspirację różnymi stylami w architekturze: niemieckimi, szwedzkimi oraz włoskimi. Dziś w budynku mieści się Centrum Informacji Turystycznej lecz całość budynku nie jest dostępna dla zwiedzających.

Narva-Jõesuu nudistide rand, Suurtüki, Meriküla, Ida-Viru maakond, Estonia

Nawiguj

Jeśli jesteś zwolennikiem kąpieli słonecznych i wodnych bez ubrania to ta plaża jest właśnie dla ciebie. Plaża nudystów w Narva-Jõesuu jest położona nad zatoką Fińską. Jest to wydzielony teren (około pół kilometra) od plaży miejskiej. Jest to również miejsce, gdzie pasm wydm porastają lasy sosnowe.

Sinimäe vaatetorn,  Sinimäe, Ida-Viru County, Estonia

Nawiguj

Wieża widokowa Sinimagade znajduje się na terenie ochrony krajobrazu Vaivara Gór Błękitnych. Wieża ma wysokość około 30-stu metrów skąd w bezchmurny dzień widać morze Bałtyckie oraz miasto Sillamäe. Oczywiście jak już tutaj będziecie to warto udać się na szlak turystyczny Penijõe-Aegviidu-Kauksi.

Vaivara Blue Hills Museum, Roheline 19c, Sinimäe, Ida-Viru maakond, Estonia

Nawiguj

W stodole oraz kuźni znajduje się Muzeum Vaivara Blue Hills. Wystawy opowiadają historię walk, które miały miejsce podczas II wojny światowej nad Narwą i na Wzgórzach Błękitnych. W ekspozycjach znalazła się broń, umundurowanie, rzeczy osobiste żołnierzy czy pojazdy wojskowe. Można również obejrzeć filmy opowiadające o tych zdarzeniach.

Strona muzeum

Udria MKA, Estonia

Nawiguj

Na tym obszarze chronionym Udria o powierzchni 357 ha znajduje się zjawiskowa i największa formacja skalna w Estonii. Krajobraz w tym miejscu jest niesamowity ze względu na położenie pomiędzy Zatoką Fińską a wybrzeżem północnej Estonii. Klify, piaszczyste plaże, lasy rumowiskowe i wodospad Udria co roku przyciągają turystów, aby zanurzyć się w pięknie natury.