Trasa 200: Vaskjala, Saula, Paide, Põltsamaa, Kamari, Puurmani, Äksi

Trasy na motocyklTrasy na samochódTrasy na kamperKliknij i przewiń pod mapkę

Kapa tamm, Vaskjala, 75313 Harjumaa, Estonia

Nawiguj

To niezwykłe drzewo wygląda jak z filmu fantazy. Ma 22 metry wysokości, a jego obwód to prawie pół kilometra.

Viking Village, Saula, 75117 Harjumaa, Estonia

Nawiguj

Starożytną wioskę wikingów można odwiedzać od 2005 roku. To nietypowe miejsce zaprasza wszystkich, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta i zobaczyć jak wyglądało życie estońskich Wikingów. W osadzie powstała starożytna twierdza oraz tawerna, która oferuje strawę dla przybyłych gości. Największą popularnością cieszą się sauny, a jest ich tutaj trzy (sauna jaskiniowa, sauna jałowcowa, sauna fińska).

Strona wioski

Saula Siniallikad, Saula, 75117 Harju County, Estonia

Nawiguj

Miejsce idealne na spacer. Źródła w zależności od ilości wpadającego światła mogą mieć różne kolory. Legenda głosi, że to źródło ma moc uzdrawiania, a miejsce jest święte.

SA Ajakeskus Wittenstein, Veski 11, Paide, 72713 Järva maakond, Estonia

Nawiguj

Przestrzeń muzealna jest tutaj umieszczona w wieży. Na każdym piętrze ukazany jest inny okres czasu w dziejach Estonii. Dzięki temu zabiegowi możemy sobie poukładać chronologicznie historię tego państwa. spora część wystaw jest audiowizualna. Ze szczytu wieży rozpościera się piękny widok na okolicę.

Strona muzeum

Põltsamaa Muuseum ja Turismiinfopunkt, Lossi 1b, Põltsamaa, 48103 Jõgeva maakond, Estonia

Nawiguj

Twierdza została wybudowana w 1272 roku z inicjatywy Zakonu Krzyżackiego. W powstałym muzeum możemy dowiedzieć się więcej o historii zamku oraz regionu Põltsamaa. Do najcenniejszych eksponatów należy między innymi “Pocałunek Põltsamaa”. Płaskorzeźba pochodzi z pierwszego kościoła w mieście. Możemy również podziwiać wyroby porcelanowe z drugiej połowy XVIII wieku oraz 150-cio letni róg pasterski.

Strona muzeum

WPark, Väike-Kamari, 48030 Jõgeva County, Estonia

Nawiguj

Nad jeziorem Kamari utworzono centrum wodne, gdzie nie tylko miłośnik wodnych szaleństwo znajdzie coś dla siebie. Jest tutaj aż 16 różnych torów wodnych. Oprócz zabaw na wodzie można pograć w siatkówkę plażową, czy odwiedzić małpi gaj. Oczywiście miejsce jest przyjazne dla naszych camperów, gdzie znajdziemy przyłącze do prądu oraz dostęp do WC i prysznica.

Strona WPark

Puurmani manor, Puurmani, 49014 Jõgeva County, Estonia

Nawiguj

Biało-renesansowy pałac został wzniesiony w 1881 roku. Wnętrze posiada również cechy neobarokowe. Można obejrzeć kilka pomieszczeń między innymi gabinet hrabiego, pokój hrabiny czy skarbiec. Posiadłość otacza piękny park z alejami lipowymi.

Ice Age Centre, Saadjärve 20, Äksi, 60543 Tartu maakond, Estonia

Nawiguj

To wyjątkowe centrum ukazuje świat w czasie epoki lodowcowej. Można dowiedzieć się o przyczynach i skutkach tego okresu w historii Ziemi. Główna wystawa jest poświęcona mamutom. Oprócz tego zobaczymy jak rozwijała się estońska przyroda oraz początki osadnictwa na tych ziemiach. Po obejrzeniu wystaw będzie można łatwiej zrozumieć czym są ówczesne zmiany klimatu i kwestie związane ze zmieniającym się środowiskiem naturalnym.

Strona centrum