Trasa 202: Tõstamaa, Vatla, Virtsu, Koguva, Angla, Panga

Trasy na motocyklTrasy na samochódTrasy na kamperKliknij i przewiń pod mapkę

Lindi Vaatetorn, Tõstamaa, 88109 Pärnu County, Estonia

Nawiguj

W rezerwacie Lindi wybudowano wieżę widokową wraz z zadaszoną przestrzenią piknikową. To miejsce jest znane z torfowisk, bagien czy urokliwych jeziorek. Łączna powierzchnia to około 11000 ha. Jednym minusem tego miejsca jest to, że nie wyznaczono jeszcze żadnych szlaków turystycznych. Jednak można udać się na spacer po terenie tak żeby nie naruszać naturalnego krajobrazu.

Tõstamaa manor, Kalli mnt 13, Tõstamaa, 88101 Pärnu maakond, Estonia

Nawiguj

Dwór powstał w średniowieczu jednak dziś ma cechy wczesnoklasycystyczne. Podczas prac renowacyjnych w 1993 roku odkryto przepiękne kolorowe sufity. Od 1919 roku znajduje się tutaj szkoła. Posiadłość można zwiedzać. Obok posiadłości rośnie majestatyczny, wielki dąb.

strona dworku

Vatla Manor, Vatla tee 1, Vatla, 90103 Lääne maakond, Estonia

Nawiguj

Dwór Vatla został wybudowany w XVI wieku. Zamieszkiwały go rody szlacheckie tj. von Mandelstjerna, von Kursell i von Rosen. Budynek, który widzimy dziś powstał w 1807 roku i reprezentuje styl wczesnoklasycystyczny jednak wewnątrz można zobaczyć elementy neoklasycystyczne. Posiadłość można zwiedzać z zewnątrz.

Virtsu sadam, Tallinna mnt 1, Virtsu, 90101 Pärnu maakond, Estonia

Nawiguj

Z portu Virtsu udajemy się w rejs promem na największą estońską wyspę Saaremaa trwa około 30 minut. W tym czasie można pójść na górną część statku do części gastronomicznej. W sezonie letnim warto zarezerwować sobie więcej czasu na przeprawę ze względu na duże zainteresowanie.

Üügu Cliff, Kallaste, 94742 Saare County, Estonia

Nawiguj

Na wybrzeżu Muhu znajdziemy urwisko Üügu o długości około 300 metrów. Charakterystycznym zjawiskiem są tutaj uformowane przez wodę wydrążone łupki, które przez swój kształt i głębokość przypominają jaskinię. Przed wybuchem I wojny światowej wydobywano tutaj dolomit, przez co klif straciło swój dziewiczy wygląd.

Muhu Museum, Koguva, 94724 Saare County, Estonia

Nawiguj

Skansen, w którym możemy zobaczyć jak wyglądało życie typowej estońskiej, chłopskiej rodziny. Muzeum działa od 1973 roku i zajmuje cztery gospodarstwa. Wystawy obejmują stroje ludowe, dzieje regionu czy rękodzieło ludowe. Wieś Koguva ma nietypową historię, gdyż jej mieszkańcy nigdy nie musieli płacić pańszczyzny.

Strona muzeum

Angla Windmill Park, Angla küla, Leisi, 94244 Saare maakond, Estonia

Nawiguj

To jedyne takie wzgórze na wyspie Saaremaa. Są tutaj cztery wiatraki bramowe oraz jeden w stylu holenderskim, które powstały na początku XX wieku. Można je zwiedzać także wewnątrz. Prezentowane są również zabytkowe maszyny rolnicze. W budynku o karczmy znajduje się Muzeum Dziedzictwa Kulturowego i Antyków. Można tutaj zjeść pyszny obiad, skosztować tradycyjnego chleba i podziwiać sztukę ludową,

Strona muzeum