Kategoria: Trasa 94

 • Trasa 94: Pisz, Ruciane-Nida, Kadzidłowo, Galindia

  Trasy na motocyklTrasy na SAMOCHÓD Trasy na KAMPER Kliknij i przewiń pod mapkę

  (więcej…)
 • Plaża miejska, al. Turystów, Pisz

  Nawiguj

  wyprawomaniak.pl

  Zdjęcie 1 z 8

  wyprawomaniak

  Plaża położona jest nad jeziorem Roś. Atrakcje stanowią tutaj molo oraz wieża widokowa. Obok plaży jest przystań i wypożyczalnia sprzętu wodnego, a także pole namiotowe z licznymi udogodnieniami.

 • Rynek (pl. Daszyńskiego), Pisz

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 8

  wyprawomaniak

  Proponuję krótką wizytę na piskim rynku. Wśród okolicznej zabudowy uwagę zwraca neogotycki ratusz. Przechadzając się po placu warto także obejrzeć tzw. pruską babę. Według jednych ten tajemniczy obelisk jest obiektem kultu Prusów. Inni uważają z kolei, że pomnik powstał w XIX wieku na pamiątkę przemarszu wojsk napoleońskich.

 • Rejs statkiem “Smętek”, Pisz

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 40

  wyprawomaniak

  Rejs odbywa się po rzece Pisie oraz jeziorze Roś i trwa godzinę. W jego trakcie możemy podziwiać piękno mazurskiej przyrody, a także zobaczyć Pisz z innej perspektywy.

  Strona rejsu

 • Wieża ciśnień, ul. Gdańska 11, Pisz

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 3

  wyprawomaniak

  Wieża została zbudowana w 1907 r. Mierzy 38 metrów. Swoją funkcję pełniła do 1992 r. Dziś, odrestaurowana, służy jako punkt widokowy. Ponadto znajduje się tu restauracja. Obok wieży stoi zabytkowy budynek stacji pomp i uzdatniania wody.

 • Schron bierny Regelbau 502, ul. Nidzka 11, Pisz

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 49

  wyprawomaniak

  Schron jest częścią dawnych, niemieckich umocnień, tzw. Pozycji Piskiej. Zbudowano go w 1939 r. Jest pierwszą na świecie i jedyną w Polsce konstrukcją typu Regelbau 502. W jego wnętrzu zachowało się wiele elementów pancernego wyposażenia. Znajduje się tu interesująca wystawa militarno-historyczna.

  Zwiedzanie schronu jest bezpłatne. Odbywa się z przewodnikiem, który z pasją przedstawia historię tego miejsca, a wielu eksponatów można tutaj dotknąć i sprawdzić jak działają.

 • Śluza Guzianka I, Ruciane-Nida

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 5

  wyprawomaniak

  Jest to śluza komorowa, łącząca jeziora Bełdany i Guzianka Mała. Zbudowano ją w 1879 r. W 2019 r. prześluzowano tu najwięcej jednostek spośród wszystkich śluz w Polsce. Z powodu natężenia ruchu, w 2020 r. uruchomiono obok śluzę Guzianka II.

 • Park Dzikich Zwierząt im. prof. Benedykta Dybowskiego, Kadzidłowo 2

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 71

  wyprawomaniak

  Jest to ogród zoologiczny, położony w Puszczy Piskiej. Znajduje się w nim ponad 100 gatunków zwierząt. Obok rodzimej fauny można tu zobaczyć zwierzęta pochodzące z Syberii i Dalekiego Wschodu. Część z nich, to przedstawiciele rzadkich, lub ginących gatunków.

  Rozległość parku i jego naturalne położenie sprawiają, że momentami możemy poczuć się tu niczym na safari. Z tym, że większość oglądanych tutaj zwierząt jest zaprzyjaźniona z człowiekiem. W przypadku części z nich możliwe jest nawet wchodzenie do ich wybiegów, karmienie ich, czy głaskanie.

  Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem.

  Strona parku

 • Galindia, Iznota

  Nawiguj

  wyprawomaniak

  Zdjęcie 1 z 121

  wyprawomaniak

  Jest to wyjątkowy kompleks hotelowy, położony nad jeziorem Bełdany. Stylem nawiązuje do kultury Galindów, bałtyjskiego plemienia żyjącego na tych terenach od około V wieku przed naszą erą do około XIII wieku naszej ery.

  Kompleks jest niezwykle rozbudowany, będąc swoistą rekonstrukcją grodu Galindów. Znajdują się tu m.in.: święty gaj, lauks Galindów, groty Perkuna, pieczara wiedźm, czy labirynty demonów. Podczas jego zwiedzania można także zobaczyć inscenizacje obrzędów Galindów oraz różnych sytuacji z życia plemienia.

  Strona Galindii