Trasa 95: Łuknajno, Mikołajki, Mrągowo

Trasy na motocyklTrasy na samochódTrasy na kamperKliknij i przewiń pod mapkę

Punkt widokowy na jezioro Śniardwy, Łuknajno

Nawiguj

Miejsce to pozwala podziwiać największe polskie jezioro. Stoi tutaj platforma widokowa, jest także mała przystań, zaś nieopodal znajduje się restauracja.

Wioska Żeglarska, ul. Kowalska 3, Mikołajki

Nawiguj

Wioska znajduje się w centrum Mikołajek i uchodzi za najpiękniejszy port na Mazurach. Jest dobrze wyposażona – znajdziecie tu punkt szkutniczy, sanitariaty, natryski, pralnię, a nawet stację benzynową dla jachtów i myjnię jachtową. Są tutaj liczne restauracje, a także butiki i sklepy żeglarskie. Codziennie odbywają się koncerty lub inne wydarzenia żeglarskie.

Muzeum Reformacji Polskiej (pl. Kościelny 4) i Kościół pw. św. Trójcy (pl. Kościelny 3), Mikołajki

Nawiguj

Muzeum mieści się w XIX-wiecznym budynku probostwa i poświęcone jest historii polskiej reformacji. Zgromadzono tu unikatowy zbiór dokumentów, dotyczących rozwoju protestantyzmu, przede wszystkim na Mazurach. Najstarszy ze starodruków pochodzi z 1658 r. Wśród wielu cennych eksponatów można zobaczyć także Biblię w języku polskim z 1726 r.

Naprzeciw muzeum stoi XIX-wieczna, klasycystyczna świątynia ewangelicko-augsburska pw. św. Trójcy.

Strona muzeum

Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN im. Profesora Andrzeja Malczewskiego, Kosewo Górne

Nawiguj

Jest to placówka badawcza, w której, w warunkach zbliżonych do naturalnych, żyją stada trzech, występujących w Polsce, gatunków jeleniowatych: jeleni szlachetnych, danieli zwyczajnych i jeleni wschodnich. Można je obserwować podczas ekscytującego spaceru. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który dzieli się z nami wiedzą o żyjących tu zwierzętach.

Uwaga: Zwiedzanie możliwe jest od 1 maja do 31 sierpnia.

Strona stacji

Muzeum Sprzętu Wojskowego, ul. Przemysłowa 11c, Mrągowo

Nawiguj

Jest to prywatne muzeum, gromadzące pojazdy wojskowe. Obecnie jest ich tu ponad 100. Trzon kolekcji stanowi sprzęt wykorzystywany przez armie dawnego Układu Warszawskiego. Natomiast najstarszymi eksponatami są dwie ciężarówki wyprodukowane w czasie II wojny światowej. Atrakcją muzeum są też regularnie organizowane przejażdżki wybranymi pojazdami.

Strona muzeum

Muzeum w Mrągowie, ul. Ratuszowa 5, Mrągowo

Nawiguj

Muzeum mieści się w zabytkowym ratuszu i ma charakter regionalny. Można tu zobaczyć dwie wystawy stałe. Pierwsza poświęcona jest historii miasta. Druga z kolei – archeologiczna – opowiada o pradziejach rejonu Mrągowa. Organizowane są tu również wystawy czasowe.

Strona muzeum

Molo, Mrągowo

Nawiguj

Molo znajduje się nad jeziorem Czos. Jest tu przystanek tramwaju wodnego, a także ławki, pozwalające kontemplować krajobraz wokół nas. Można stąd dostrzec m.in. amfiteatr, do którego właśnie się udajemy.

Amfiteatr, ul. Jaszczurcza Góra 10, Mrągowo

Nawiguj

Amfiteatr położony jest w ładnej scenerii, nad jeziorem Czos. Regularnie odbywają się tu różne imprezy kulturalne. W jego sąsiedztwie znajdują się kąpielisko oraz mała przystań.