Pierwsza przygoda z Wyprawomaniakiem

Wyprawomaniak, to portal dla ludzi którzy uwielbiają podróżować. Dzięki wnikliwej selekcji pokazujemy Wam tylko te atrakcje, które naszym zdaniem warte są uwagi. Planowanie wyjazdu często oznacza żmudne przeszukiwanie wielu stron i wybór między wieloma propozycjami. Niestety część z nich “na żywo” okazuje się mało interesująca. Sprawdziliśmy to za Was. Przygotowaliśmy gotowe trasy, które poprowadzą Was do najciekawszych miejsc.

W pierwszą wyprawę wyruszamy wzdłuż Wisły od Warszawy, aż do jej ujścia do Bałtyku (trasy 1-7). Wisła to królowa polskich rzek. Uwielbiam ją do tego stopnia, że nawet zamieszkałem w takim miejscu, aby widzieć ją tuż za oknem.

Na trasie trafiliśmy na wiele atrakcji wartych odwiedzenia. Wśród nich chcieliśmy Wam polecić Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. W porównaniu do innych tego typu obiektów ten jest wyjątkowo duży. Co więcej wystój chat zmienia się w zależności od pory roku!

W Toruniu odwiedźcie Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. To prawdziwa gratka dla Wyprawomaniaków. Jego programy, to było okno na świat w czasach, gdy w telewizorze obraz był czarno-biały i miał tylko dwa kanały. Kultowy “Pieprz i Wanilia”, to była dla mnie inspiracja.

Tony Halik był podróżnikiem i dziennikarzem, operatorem filmowym, autorem programów telewizyjnych o tematyce podróżniczej. Za jego działalność odznaczono go francuskim Krzyżem Wojennym. W 1976 r. wspólnie z Elżbietą Dzikowską i Edmundem Guillénem dotarł do Vilcabamby, legendarnej stolicy Inków.

W Solcu Kujawskim zaskoczył nas JuraPark. Nie spodziewaliśmy się tak ogromnych modeli dinozaurów – to trzeba zobaczyć na własne oczy. Wyprawę zakończyliśmy u ujścia Wisły w Mikoszewie. Zobaczyliśmy tam rezerwat przyrody Mewia Łacha, który jest ostoją dla wielu rzadkich gatunków zwierząt.

Przejdź do całej trasy: Blog