Wzgórze Rombinus, Litwa
Kościół Świętej Trójcy, Stoties g. 2, Tauragė, Litwa
Kościół został ufundowany przez Kazimierza Paca- ówczesnego Biskupa Żmudzi w 1702 roku. Podczas II wojny światowej kościół uległ zniszczeniu. Odbudowano go 7 lat po zakończeniu walk. Zostały tutaj połączone dwa style neoromański z klasycystycznym. W środku znajdziemy 6 ołtarzy.
Muzeum Wygnania i Ruchu Oporu, Prezidento g. 38, Tauragė, Litwa
Muzeum mieści się dziś w dawnej siedzibie NKWD. Prawdziwość tego miejsca oddają odtworzone w tych samych przestrzeniach cele czy sale przesłuchań. Każdy z odwiedzających to miejsce ma okazję poczuć się jak na prawdziwym przesłuchaniu dzięki interaktywnej wystawie. Informacje zgromadzone w placówce opowiadają o zesłaniach, więzieniach i codziennych trudach partyzantów.
Tauragės pilis, Muzeum Regionalne Tauragė, Dacijonai, Litwa
W centrum miasta wznosi się renesansowy zamek, który jest nazywany romantycznym dzięki jego nietypowym rozwiązaniom architektonicznym. Powstawał w latach 1844-1847. W II połowie XIX wieku został dobudowany okalający go mur, pomieszczenia gospodarcze, studnia oraz narożne wieże. Dziś znajduje się tutaj Muzeum Regionalne Taurogė „Santaka”. Zgromadzono w nim ponad 20 tysięcy eksponatów, które obejmują zbiory przyrodnicze, archeologiczne czy dzieła sztuki ludowej.
Paplūdimio tinklinio aikštelė, Plaża Skaudville, Upynos g. 38A, Skaudvilė, Litwa
Plaża Skaudville przeszła rewitalizację dzięki czemu mieszkańcy oraz turyści mogą na nowo korzystać z uroków tego miejsca. Znajdziemy tutaj siłownię na świeżym powietrzu wraz z placem zabaw. Zadaszona altanka wraz z miejscem na piknik oraz molo to idealne połączenie na spędzenie czasu nad wodą.
Kryžkalnis partisan memorial, Pomnik Partyzantów litewskich, Litwa
Pomnik upamiętniający 20 tysięcy poległych partyzantów w walkach o wolność narodu z Sowieckimi wojskami. Przy kaplicy zostały umieszczone tablice z nazwiskami partyzantów. 19-sto metrowy miecz wbity pionowo oznacza nie tylko miejsce pochówku, ale również ma chronić ich dusze przed złem. To symbol triumfu i wyzwolenia.
Raseiniu krasto istorijos muziejus, Regionalne Muzeum Historyczne w Rosejniach, Muziejaus g. 3, Raseiniai, Litwa
W latach 1930-1952 mieścił się tu Dom Aresztu Śledczego Raseiniai czyli sowieckie więzienie. Wystawy przybliżają nam czasy opresji sowieckiej. Odtworzone wnętrza dworskie z XVIII i XIX wieku oraz rzeczy codziennego użytku znajdziemy na drugim piętrze.
Sanktuarium NMP w Szydłowie, Litwa
Ponoć w tym miejscu w XVII wieku ukazała się postać płaczącej niewiasty z dzieckiem na ręku. Świadkowie tego zdarzenia twierdzą, że kobieta powiedział im “iż kiedyś w tym miejscu był kościół, a dziś nie ma nic”. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że rzeczywiście stała tutaj mała kapliczka. Obecna świątynia powstała w 1912 roku. W środku znajduje się cudowny kamień z miejsca objawienia oraz rzeźba Matki Boskiej. Kościół co roku jest tłumnie odwiedzany przez pielgrzymów i wiernych z całego kraju.