Dwór w Tułowicach, Tułowice 42c
Bazylika pw. św. Rocha i św. Jana Chrzciciela, Brochów 85
Kościół zbudowano w latach 1551-1561. Reprezentuje styl gotycko-renesansowy. Ma charakter obronny. Otacza go wysoki mur, do którego przylega XIX-wieczna dzwonnica.
W środku jest dużo płyt epitafijnych i tablic pamiątkowych. Jedna z nich przypomina, że świątynia ta była miejscem chrztu Fryderyka Chopina.
Most na Bzurze im. gen. Tadeusza Kutrzeby i pomnik Bitwy nad Bzurą, Witkowice
Most stoi w miejscu przeprawy przez rzekę polskich żołnierzy, biorących udział w bitwie nad Bzurą. Obok znajduje się pomnik poświęcony batalii. Upamiętniono tu również poległych podczas przeprawy oraz ppłk Łukasza Cieplińskiego, jednego z bohaterów tamtych wydarzeń.
Pałac w Sannikach, ul. Warszawska 142, Sanniki
Pałac zbudowano około 1793 r. w stylu klasycystycznym. W XIX wieku został rozbudowany, stając się pierwszą na ziemiach polskich budowlą, stylizowaną na włoską willę. Pałac otacza zabytkowy park krajobrazowy.
W 1828 r. wakacje spędzał tu Fryderyk Chopin. Obecnie działa tu centrum artystyczne jego imienia. Organizowane są tu różne wydarzenia kulturalne, funkcjonuje także dom pracy twórczej. Pałac i park można zwiedzać.
Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego, Wiączemin Polski 25
Skansen poświęcony jest osadnictwu olenderskiemu na Mazowszu w okresie od XVII do połowy XIX wieku. Można tu zobaczyć typowe dla niego zabudowania gospodarskie wraz z ich wyposażeniem. Ponadto znajdują się tu: dawny kościół ewangelicko-augsburski z cmentarzem oraz budynek dawnej szkoły.
Stary Rynek, Gąbin
Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, ul. Kościelna 2, Dobrzyków
Kościół zbudowano w 1775 r. (zachowane są zakrystia i skarbiec z wcześniejszej świątyni). Ma wystrój późnorenesansowy i barokowy. Wewnątrz warto zwrócić uwagę m.in. na belkę tęczową z późnogotyckimi figurami świętych i ukrzyżowanym Chrystusem, późnogotycką ambonę oraz XVIII-wieczne stalle.
W ołtarzu głównym znajduje się cudowny obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem z XVII wieku, na co dzień zasłaniany XIX-wiecznym wizerunkiem św. Anny Samotrzeciej.