Goździkowe Bagno
Jest to tzw. torfowisko wysokie, które powstaje w wyniku narastania złoża torfowego oraz odcięcia jego roślinności od wód gruntowych. W efekcie zasilają je wyłącznie wody opadowe. Przez torfowisko biegnie drewniana kładka. Można tu podziwiać wiele gatunków roślin m.in.: dziki rozmaryn, żurawinę błotną, czy owadożerną rosiczkę okrągłolistną. Okolice torfowiska są ostoją dla zwierząt – lisów, łosi i dzików.
Pałac Zamoyskich, ul. Parkowa 10c, Kołbiel
Pałac został zbudowany w stylu neorenesansowym, w II połowie XIX wieku. Otaczają go pozostałości po parku krajobrazowym. Do wybuchu II wojny światowej była to posiadłość rodziny Zamoyskich.
Podczas wojny pałac zajmowała niemiecka żandarmeria. 22 września 1939 r. z jego tarasu do żołnierzy miał przemawiać Adolf Hitler. Po wojnie mieściła się tu gminna rada narodowa, a od 1950 r. różne placówki edukacyjne. Obecnie pałac trafił w prywatne ręce, a w planach jest jego renowacja.
Kaplica pw. Matki Bożej Częstochowskiej, Radachówka
Drewniana kaplica powstała w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Jest jednym z bardziej malowniczych i oryginalnych obiektów sakralnych na Mazowszu. Przypomina świątynie z Orawy czy Huculszczyzny, lub unickie cerkwie Beskidu Niskiego. Prawdopodobnie jest to pokłosie poszukiwań stylu narodowego na przełomie XIX i XX wieku.
“Tama” na Świdrze, Radachówka
Jest to przegroda w nurcie rzeki, utworzona z kamieni i konarów drzew. Nie ma tu żadnych instalacji wodnych. Miejsce jest bardzo przyjemne i idealnie nadaje się do kontemplowania przyrody.
Cmentarz wojenny, ul. Kościuszki 52, Garwolin
Cmentarz założono w połowie XX wieku. Spoczywają na nim polscy i radzieccy żołnierze polegli podczas II wojny światowej. Ich ciała przeniesiono tu z mogił rozsianych przede wszystkim na terenach powiatów: garwolińskiego, kozienickiego oraz puławskiego.
Dawne koszary wojskowe, al. Legionów, Garwolin
Koszary powstały w II połowie XIX wieku dla 13 Pułku Dragonów im. hr. Münnicha Cesarskiej Armii Rosyjskiej. W okresie dwudziestolecia międzywojennego stacjonował tu 1 Pułk Strzelców Konnych Wojska Polskiego, w latach 1946-1947 natomiast 1 Pułk Ułanów Ludowego Wojska Polskiego. Obecnie w budynkach dawnych koszar mieszczą się różne firmy i instytucje, a także mieszkania.
Pałac Nogalin, ul. Garwolińska 9, Miastków Kościelny
Pałac zbudowano w II połowie XIX wieku w stylu neorenesansowym. Otacza go park krajobrazowy z licznymi pomnikami przyrody. W trakcie II wojny światowej posiadłość zajmowali Niemcy. Po wojnie mieściły się tu: posterunek milicji, szkoła, przedszkole, biuro PGR-u, a nawet mieszkania zastępcze. Obecnie pałac znajduje się w prywatnych rękach.