Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, ul. Kornela Makuszyńskiego 1, Pacanów

Nawiguj

wyprawomaniak.pl

Zdjęcie 1 z 24

wyprawomaniak.pl

Wydawać by się mogło, że jest to atrakcja przede wszystkim dla najmłodszych. Jednak centrum otwiera swoje podwoje dla każdego, kto tylko ma ochotę wejść do świata bajek, baśni i legend.

Waszym wehikułem będzie wystawa pt. “Bajkowy świat” – nowoczesna, multimedialna ekspozycja nawiązująca do polskich i europejskich bajek. W tej wyjątkowej podróży zwiedzającym towarzyszą równie wyjątkowi przewodnicy: Dzwoneczek, Czerwony Kapturek, lub Królewna Śnieżka.

Inne atrakcje centrum to m.in. Kraina Soria Moria – interaktywna wystawa, która zaprasza do udziału w kilkustanowiskowej grze; park Akademia Bajki, w którym na szczególną uwagę zasługują cztery edukacyjne ogrody poświęcone różnym gatunkom literatury dziecięcej; Mały Teatr, czy kino Szkatułka.

Centrum organizuje różne warsztaty i imprezy okolicznościowe. Swoistą atrakcją jest także wizyta w tutejszej księgarni, w której na półkach znajdziecie takie klasyki jak “Elementarz” Mariana Falskiego, “Lokomotywę”, “Słonia Trąbalskiego” i oczywiście “Przygody Koziołka Matołka”.

Strona centrum