Pałac Konary, Konary 15, Przeworno

Nawiguj

Pałac w Konarach jest zabytkowym obiektem wybudowanym w XVIII w. Zlokalizowany w malowniczej wsi stanowi część bogatego dziedzictwa historycznego regionu. Historia tego miejsca sięga roku 1737, kiedy wieś należała do Paula Maximiliana von Gaffrona i jego żony Juliane Elisabeth von Lohenstein. W kolejnych latach właścicielami byli przedstawiciele rodu von Gaffron, m.in. Ernst Christian Gottlieb von Gaffron oraz baron Hermann von Gaffron, który był dyrektorem Śląskiego Instytutu Kredytowego.

Pałac wraz z otaczającym go zespołem parkowym i spichrzem stanowiły ważne elementy dóbr należących do ww. rodziny. Nad wejściem głównym wznosi się kartusz z herbami rodów von Gaffron i von Lohenstein.

Obecnie pałac w Konarach oferuje nie tylko możliwość zwiedzania i poznania jego bogatej historii, ale również pełni rolę miejsca idealnego na organizację różnego rodzaju wydarzeń. Wspaniała barokowa kaplica, zachwycająca swoją XVIII-wieczną architekturą oraz bogatym wystrojem, nadal służy okolicznym mieszkańcom.