Pałac Ławica- Ski-Raft Resort Ławica, Ławica 23, Kłodzko

Nawiguj

Pałac Ławica, usytuowany w samym sercu Kotliny Kłodzkiej, jest jednym z najpiękniejszych zabytków architektury na Dolnym Śląsku. Historia tego obiektu sięga XVIII w. W kolejnym stuleciu przeszedł przebudowę na zlecenie Rudolpha Schöllera, ówczesnego właściciela- upamiętniono to na elewacji. Następnym właścicielem był Caesar Schöller, a budowlę zamieszkiwali głównie inspektorzy zarządzający folwarkiem.

Zbudowany z kamienia i cegły, nakryty czterospadowym dachem, budzi podziw swoją elegancją i solidnością. Oryginalne elementy tj. stolarka drzwiowa czy sztukaterie sufitowe podkreślają unikalny charakter tego miejsca. To wyjątkowy przykład eklektycznej architektury, w której wyraźne są cechy neorenesansowe i neobarokowe.

Obok pałacu rozciąga się imponujący Folwark Dworski, otoczony starodrzewiem i zachwycającym dziedzińcem. W ramach kompleksu oferowane są także liczne atrakcje, np. Folwark Szyfrów, w którym rozwiązuje się questy, spływ Przełomem Bardzkim czy pole Paintballowe, a nawet mini zoo.

Ski-Raft Resort Ławica to miejsce stworzone z myślą o aktywnym spędzaniu czasu. Spływy pontonowe Przełomem Bardzkim to jedna z propozycji dla miłośników przygód na wodzie. Trasy mają różny stopień trudności i umożliwiają zwiedzenie wielu atrakcji, np. ruin fabryki papieru, panoramy Barda, malowniczych mostów czy Obrywu Skalnego. Przeprawa trwa ok. 3h, a jej długość to 15 km.

Strona pałacu