Park miejski, Ziębice

Nawiguj

Z Bramy kierujemy się w stronę parku miejskiego, który powstał dzięki staraniom Towarzystwa Upiększania Miasta oraz darowiznom od rodziny Schottländerów. Długotrwałe zaangażowanie mieszkańców, którzy ponad 100 lat temu przekształcili tereny poprzemysłowe w oazę spokoju i odpoczynku, dało początek temu miejscu.

W parku można podziwiać wieżę ciśnień, znaną jako Zamek Wodny oraz monumentalną figurę Orła Piastowskiego autorstwa Tadeusza Tellera, wzniesioną na jednej z górek, z której roztacza się przepiękna panorama miasta i okolicy. Drzewostan to zróżnicowane nasadzenie obejmujące głównie dęby, buki, lipy, świerki, sosny, modrzewie oraz różne gatunki klonu, jaworu i wiele innych. W północno-zachodniej części parku rozwijają się bogate zbiorowiska roślin wilgotnych, tworząc unikalne ekosystemy.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest Park Jurajski, który znajduje się na terenie Parku Miejskiego. Dzieci mogą tam podziwiać rzeźby dinozaurów np. znajdujące się w wodzie, których głowy oraz oczy od czasu do czasu świecą.