Park Zdrojowy, al. Jana Pawła II, Kudowa-Zdrój

Nawiguj

Kierując się w stronę następnej atrakcji, czyli Parku Zdrojowego, po drodze mijamy aptekę “Pod Lwem”, która istniała w tym budynku już od XIX w.

Sam park to miejsce, które otacza serce miasta przyrodniczym pięknem i historycznymi zabytkami. Położony u stóp Góry Parkowej, gdzie źródła wód mineralnych przyciągają turystów i kuracjuszy. Przechadzając się po parku, warto zatrzymać się przy punkcie widokowym “Altanka Miłości”, skąd rozpościera się malowniczy widok na okolicę miasta. Różnorodność roślinności, urocze alejki spacerowe i malowniczy staw z karpiami, kaczkami i łabędziami tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Park zakończony jest stawem, a dalej rozciąga się już granica z Czechami.

Architektoniczne perły jak “Pijalnia Wód Mineralnych”, sanatorium “Polonia” i sanatorium “Zameczek” dopełniają atmosferę Parku Zdrojowego, czyniąc go sercem uzdrowiska. Wnętrze pijalni jest jasne i przestronne, a odwiedzający mogą spróbować dwóch rodzajów wód leczniczych: wody “Śniadecki” i wody “Marchlewski”.