Pijalnia Wód Mineralnych, Wojska Polskiego 6A, Duszniki-Zdrój

Nawiguj

W Parku Zdrojowymi znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych, wybudowana w pierwszej połowie XIX w. Miejsce przyciąga kuracjuszy oferując bogatą gamę leczniczych wód mineralnych np. Jan Kazimierz, Zdrój Zimny i Agata. Niedaleko budynku znajduje się również źródło wody mineralnej “Pieniawa Chopina” o temperaturze 18 stopni Celsjusza.

Sam Park Zdrojowy zajmuje obszar 5,4 ha. Obsadzony jest lipami, bukami i kasztanowcami, różnorodnymi dywanami kwiatowymi, tworzącymi malownicze krajobrazy. Bogata roślinność parku obejmuje zarówno gatunki rodzime, jak i te aklimatyzowane. Znajduje się w nim również Dworek im. Fryderyka Chopina, gdzie odbywały się spotkania towarzyskie. Odbywają się w nim liczne koncerty zdrojowe, koncerty fortepianowe (w 1826 r. sam Fryderyk Chopin dał tu recital), przedstawienia teatralne oraz wieczory z muzyką.

Kolejną atrakcją parku jest Kolorowa Fontanna, jedna z trzech fontann Parku Zdrojowego. Dzięki oświetleniu kolorowymi reflektorami, możliwości regulacji wysokości strumienia wody oraz zmianom w jego kształcie, oferuje ciekawe widowisko.