Zoo Łączna, Łączna 25

Nawiguj

ZOO Łączna zostało założone przez pana Aleksandra Nowaczyka i jego syna Marcina, których pasja do zwierząt przekształciła się w rozbudowany ogród zoologiczny. Wyróżnia się on swoją otwartością i możliwością bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Oferuje bogatą różnorodność gatunkową, obejmującą ponad 100 gatunków zwierząt z całego świata. Od stworzeń pospolitych po egzotyczne, od kangurów i wilków polarnych po surykatki i lemury. Każdy ma tu możliwość z bliska obserwować, a nawet dotykać zwierzęta.

Jedną z unikatowych atrakcji jest Górskie Safari, gdzie odwiedzający mogą spacerować wśród zwierząt z wysokich pasm Himalajów. To jedyne takie miejsce w Polsce, które zapewnia tak bliski kontakt z dzikimi zwierzętami.

Świat Lemurów to główna atrakcja ogrodu i jedyna tego typu ekspozycja w naszym kraju. Lemury mieszkają w środowisku przypominającym ich naturalne siedliska na Madagaskarze. Wchodząc do tej strefy, odwiedzający przenoszą się na Czerwoną Wyspę i mogą uczestniczyć w interakcji z tymi uroczymi zwierzętami.

Dodatkowo, w zoo można poznać ptaki z różnych kontynentów oraz poczuć atmosferę życia na farmie, zwiedzając Świat Kóz i Owiec.

Strona ZOO